אבחון קשב

מטרת אבחון הקשב הינה להעריך האם הקשיים של ילדכם נובעים מהפרעת קשב וריכוז. האם קיימת אבחנה מובהקת של ADHD / ADD ? מאיזה סוג ? האם יש אבחנות נוספות? זהו אבחון רפואי המבוצע ע"י רופאה מומחית . קישור למאמר על אבחון הקשב.

האבחון כולל 3 מפגשים, כל אחד מהם אורך כשעה :

  • מפגש ראשון – מפגש עם ההורים, אליו תתבקשו להגיע עם השאלון שקיבלתם ומילאתם מראש. במפגש ייערך לכם תשאול מעמיק שיאפשר לנו לקבל מידע על הילד או המתבגר בכל תחומי חייו ובכל שלבי התפתחותו.
  • מפגש שני – מפגש עם הילד או המתבגר. מפגש זה כולל שיחה עם הנבדק ובדיקה גופנית ונוירולוגית.
  • מפגש שלישי – מפגש סיכום. בפגישה זו נמסור לכם את תוצאות האבחון, האבחנה  וההמלצות שלנו להמשך הבירור והטיפול. זו גם ההזדמנות שלכם לשאול שאלות ולקבל כל הסבר שנחוץ לכם.

מה להביא למפגשים ?

  • במפגש הראשון יש להביא כל מידע רלוונטי שיש ברשותכם אודות ילדכם:

1.אבחונים קודמים

2. תוצאות בדיקות אם יש (בדיקות דם,מדידות, שמיעה, ראייה וכד')

3 שאלונים מלאים עפ"י ההנחיות שקיבלתם בעת תיאום הפגישה.

המידע אותו אנו מבקשים לקבל, נועד להרחיב את נקודת המבט של המאבחן ולאפשר לו להציץ לעולמו של הילד מחוץ למרפאה.

התנהגותו של הילד במרפאה שונה בד"כ מאשר זו שבביה"ס והתנהגותו בביה"ס שונה מהתנהגותו בנוכחות הוריו. ולכן אתם, כהורים, לא תמיד רואים מה שהמורה או הגננת רואה. זוויות הראיה השונות אינן "משחדות" את המאבחן ואינן יוצרות אצלו "דעה קדומה", אלא מאפשרות לו לקבל נקודות מבט נוספות על הילד, בהן הוא וגם אתם, אינם נוטלים חלק.

  • במפגש השני יש להביא מחברות עברית, אנגלית וחשבון , תעודה אחרונה, ציורים או כל דבר אחר מעולמו האישי של הילד.

חשוב להסביר לילד את מטרת המפגש ולהבהיר לו בשפה המובנת לו, שהמפגש נועד לטובתו. מטרת המפגש לאתר את הקשיים המיוחדים לילד ולמצוא דרכים לעזור לו. הבדיקה אינה כואבת, אין בה מחטים או דקירות וגם לא ציונים. זהו המקום הבטוח עבור הילד, בו הוא יכול לבטא את כל מה שמציק לו, בלי שישפטו אותו ובלי להתבייש.

סדר המפגשים ותוכנם עשוי להשתנות. לעתים יהיה נכון יותר לפגוש את הילד במפגש הראשון. במקרים אחרים יהיה צורך בהרחבת האבחון ובהוספת בדיקות כמו אבחון ממוחשב, או הערכה פסיכולוגית או דידקטית. לכל ילד יותאם באופן אישי התהליך הנכון לו.

לקריאה על אבחונים ממוחשבים – לחצו כאן

אנו מזמינים אתכם להיות שותפים לדרך, להביע דעתכם ולסייע לנו להפיק את המירב עבור ילדכם.

לקבלת טיפים לקראת האבחון – לחצו כאן

בהצלחה!

ד"ר אסנת צפריר

דילוג לתוכן